Faaliyetlerimiz

ENERJİSA'nın Daveti Üzerine Gerçekleştirilen Toplantımız

Enerji Sektöründe Siber Güvenlik Yetkinlik Modelinin kapsamı genişletildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Enerji Sektöründe Siber Güvenlik Yetkinlik Modeli Yönetmeliğinde değişikliğe gitti.
EPDK'nin Enerji Sektöründe Siber Güvenlik Yetkinlik Modeli Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak (28.01.2024) yürürlüğe girdi.

Buna göre, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Uzaktan Kontrol ve Kumanda Merkezi (SCADA) veya Enerji Yönetim Sistemi (EMS) ile seri tabanlı iletişim yöntemlerini kullanmadan haberleşen elektrik üretim tesisleri ve Black-Start özelliğine sahip elektrik üretim tesisi sahipleri, Enerji Sektöründe Siber Güvenlik Yetkinlik Modeli Yönetmeliği kapsamına alındı.

Bu kapsamda Değerli ENERJİSA yetkilileri ile keyifli ve verimli bir planlama toplantısı gerçekleştirdik. Başta Soner Solak beyefendi olmak üzere, bizleri misafir eden tüm ENERJİSA ekibine nazik davetleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

CBERNET olarak EPDK Siber Güvenlik Yetkinlik Modeli takvimi, fark analizi ve raporlama için Danışmanlık vereceğimizi saha çalışmalarına başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.